Jeśli szukasz wesołe życzenia imieniowe, to na stronie naszego .... Życzenia na imieninki · Życzenia na miłosne w dniu imienin. Chcę tu zostać i zawsze z Tobą być, Nawet kiedy bedzie źle... Chcę tu zostać bo bez Ciebie to Nie mam siły by dalej żyć!  Zwasze najlepsze życzenia na: imieniny, erotycznie na dobranoc . Miłości życzę Tobie szczerze bo ona jest filarem życia śpiew ptaków kochaj i ludzi, a w każdym sercu ty miłość wzbudzisz.

Bóle mięśniowe - jak sobie z nimi radzić?

Opublikowano w Polecamy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (3 Votes)

Irytujące, męczące, uniemożliwiające trening i normalne funkcjonowanie. Bóle mięśni potrafią zupełnie zaburzyć normalne funkcjonowanie.
Wobec takiego dictum nie pozostaje nam nic innego, jak podjąć z nimi walkę. Zanim jednak zajrzymy do arsenału metod i preparatów, przypomnijmy sobie, dlaczego właściwie bolą mięśnie.

Dlaczego bolą mięśnie?

Najczęstszą przyczyną, znaną zapewne wszystkim, są zakwasy. Przesada w treningu, za duży wysiłek – znamy te historie. A potem: pojawiający się nagle ból, napięcie coraz twardszego mięśnia. Czasem także ból przy dotyku. Co tu więcej pisać? Każdy to zna. Przyczyna? Miniaturowe uszkodzenia włókien mięśniowych.

Może się zdarzyć, że problem jest poważniejszy. W mięśniach może pojawić się infekcja. Także w tym przypadku ból pojawia się nagle. To, co powinno zaniepokoić to gorączka, rozbicie i bóle w innych częściach ciała. Z infekcja nie poradzimy sobie sami. Potrzeba pomocy lekarza.

Podobnie, lepiej wybrać się do niego gdy pojawi się ból w sąsiedztwie stawu. Wbrew odczuciom to nie ból mięśni. Boli staw, ale ból przemieszcza się z jednego miejsca w inne.

Co pomaga na szybko?

W przypadku zakwasów popularnym sposobem „na szybko” jest napinanie bolących mięśni. W ten sposób można łatwo doprowadzić do jego rozluźnienia. Dobrze robić sobie także umiarkowane spacery, które zwiększają dopływ krwi do mięśni.

Niestety, w większości przypadków trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ból zniknie – ale dopiero po kilku dniach.

Co jeszcze?

W międzyczasie można sięgać po rozmaite preparaty na ból mięśni. Na rynku dostępne są żele, balsamy oraz maści. Ich podstawowe działania to rozluźnienie. Mogą wpływać przeciwzapaleniowo i łagodzić ból. Popularnym produktem jest dostępny w aptekach internetowych uzarin.

Kiedy ból jest silny można wykorzystać leki przeciwbólowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ich długotrwałe stosowanie może być szkodliwe.

W naturalnych preparatach wykorzystywane są często ekstrakty roślinne, takie jak olejek rozmarynowy czy wyciąg z mięty pieprzowej.

Sposoby domowe

A skoro o naturalnych sposobach mowa – bóle mięśni można z powodzeniem łagodzić poprzez właściwą dietę. Przykładem może być sok z wiśni czy borówki. W obu przypadkach mamy do czynienia z owocami, które zawierają antocyjany, przeciwutleniaczy działających przeciwzapalnie.

Można także dodawać do potraw i herbaty imbiru. Ubocznym, pozytywnym efektem będzie odkrycie nowych smaków, które można uzyskać dzięki temu korzeniowi. Na dłuższą metę warto jeść natomiast więcej białka.

A może...

Jeśli ktoś ma taką możliwość, powinien skorzystać z sauny. Pobyt w ciepłym pomieszczeniu podniesie ukrwienie mięśni, co doprowadzi do osłabnięcia ich napięcia.

Dobrym pomysłem jest masaż rozluźniający. Jak sama nazwa wskazuje, przyczyni się do rozluźnienia nie tylko umysłu, ale przede wszystkim mięśni. Jednocześnie wzrośnie ich ukrwienie. Przyjemne z pożytecznym? Jak najbardziej. 

Ilustracja: Julien Tromeur / freeimages.com

Współpraca:
materiał powstał przy wsparciu specjalistów z apteki Cefarm24.pl.

 

Życzenia na imieniny. Wyślij gotowy wiersz na imieniny. Bardzo duży zbiór - życzenia na dobarnoc, SMSy, wierszyki. Upajam się każdym twoim słowem Każdym twoim uśmiechem Ty jesteś moim Słońcem A ja chcę być twoim niebem!  Dla drogiego mojego: wiersze imieninowe, życzenia z okazji imienin w walentynki, fantastyczne SMSy dla niego na imieniny.