Jeśli szukasz wesołe życzenia imieniowe, to na stronie naszego .... Życzenia na imieninki · Życzenia na miłosne w dniu imienin. Chcę tu zostać i zawsze z Tobą być, Nawet kiedy bedzie źle... Chcę tu zostać bo bez Ciebie to Nie mam siły by dalej żyć!  Zwasze najlepsze życzenia na: imieniny, erotycznie na dobranoc . Miłości życzę Tobie szczerze bo ona jest filarem życia śpiew ptaków kochaj i ludzi, a w każdym sercu ty miłość wzbudzisz.

Czy jedzenie młodego jęczmienia ma sens?

Opublikowano w Polecamy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Młody jęczmień robi ostatnio zawrotną karierę jako specyfik oczyszczający organizm z toksyn. Dodatkowo zawiera cenne dla naszego organizmu aminokwasy. Do tego młody jęczmień jest coraz bardziej popularny i dostępny w sklepach internetowych i stacjonarnych. Jakie inne zalety posiada zielony jęczmień? Czy naprawdę warto go stosować i ma on tak zbawienny wpływ na zdrowie, jak zapewniają producenci?

Młody jęczmień to nic innego jak proszek ze zmielonych liści jęczmienia. Pozyskiwany jest w momencie, gdy rośliny młodego jęczmienia uzyskują jak najwięcej wartości odżywczych. W tym czasie zbierane są jego liście, a następnie suszone na powietrzu.

Biorąc za przykład rzodkiewkę już w trakcie zetknięcie się z powietrzem zawartość witaminy C gwałtownie spada – nawet do połowy zaledwie w 5 minut. Natomiast składniki odżywcze i witaminy, które zawiera młody jęczmień pozostają prawie nietknięte.

Młody jęczmień posiada wysoką zawartość betakarotenu, witaminy C, ryboflawiny, kwasu foliowego, witaminy K i E oraz witamin z grupy B. Zawiera również składniki mineralne, takie jak: potas, magnez, wapń czy fosfor. Młody jęczmień jest również źródłem rozmaitych przeciwutleniaczy i enzymów. Przywraca on równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Zielony jęczmień doskonały dla osób na diecie?

Jeśli chodzi o odchudzanie to młody jęczmień podbił świat. Jest obecnie najpopularniejszym środkiem oczyszcająco-odchudzającym, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pod tym względem zyskał niezliczoną rzeszę zwolenników, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Młody jęczmień jest bombą witaminową. Dodatkowo zawiera wysokie ilości błonnika. Wspiera on zdrowy rozwój organizmu.

Substancje zawarte w młodym jęczmieniu wzmacniają serce, naczynia krwionośne i wszystkie tkanki. Co więcej działają przeciwzapalnie i obniżają poziom tłuszczu we krwi. Eksperci udowodnili, że młody jęczmień zawiera P4D1, który posiada wyjątkowe działanie przeciwzapalne,, mocniejsze nawet od sterydów, z tą zasadniczą różnicą, że nie wywołuje skutków ubocznych i nie jest toksyczny dla organizmu. Posiada wyjątkowe właściwości oczyszczające, odmładzające i ma zdolność gaszenia stanów zapalnych.

Dodatkowo sprawdzi się też dla osób, które są przemęczone, bez energii, ponieważ młody jęczmień poprawia kondycję psychofizyczną i działa pobudzająco. Efekt pobudzenia utrzymuje się nawet przez kilkanaście godzin.

Jak spożywać sproszkowany jęczmień?

1 łyżeczkę młodego jęczmienia w proszku należy rozpuścić w szklance wody. Jednak koniecznie musimy zwrócić uwagę, by woda nie była za gorąca – naraża to na straty witamin oraz unieczynnia enzymy, zawarte w zielonym jęczmieniu. W ten sposób przygotowany sok powinno się wypijać na 20-30 minut przed posiłkiem. Zalecane jest picie 2 szklanek dziennie. Wymieszany z wodą, jego smak przypomina smak młodego groszku lub szpinaku.

Niemniej jednak młody jęczmień może być traktowany jako dodatek do sałatek, zup czy jogurtów. Należy jednak pamiętać, że zalecane jest stosowanie 1 do 2 łyżeczek zielonego jęczmienia na dobę. Jednakże na okres szczególnego przeciążenia psychicznego lub fizycznego zwiększyć zalecaną dawkę specyfiku.

W celu uzupełnienia witamin w naszym organizmie młody jęczmień należy spożywać przez miesiąc. Warto jednak, aby zagościł on w naszej diecie na dobre. Sok sporządzony z jęczmienia (jak powyżej) – wypijany rano na czczo, poprawia kondycje psychiczną i fizyczną, pity popołudniami zapobiega znużeniu, natomiast wieczorem ułatwia zasypianie.

Podsumowując młody jęczmień jest doskonałym specyfikiem, który wszechstronnie wspomaga nasz organizm. Wypróbowało i zakochało się w jego właściwościach już miliony ludzi na całym świecie, zakochaj się i Ty!

www.cosdlazdrowia.pl
Importujemy młody jęczmień Zapraszamy do współpracy!

 

Życzenia na imieniny. Wyślij gotowy wiersz na imieniny. Bardzo duży zbiór - życzenia na dobarnoc, SMSy, wierszyki. Upajam się każdym twoim słowem Każdym twoim uśmiechem Ty jesteś moim Słońcem A ja chcę być twoim niebem!  Dla drogiego mojego: wiersze imieninowe, życzenia z okazji imienin w walentynki, fantastyczne SMSy dla niego na imieniny.